Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapı*GaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak

+8
StylesFan.
Adelia
Chelsea
Hazel
seymaalan
gamze.
Grenade
Lullaby*
12 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
YazarMesaj
Lullaby*
Yazar
Yazar
Lullaby*

İsim : Captain*
Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  7uke3n0/5000Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Vbjs  (0/5000)
Rep Seviyesi:
Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Tjpp2500/5000Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Vbjs  (500/5000)
Uyarı Seviyesi: 0
Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Empty
MesajKonu: Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak    Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Icon_minitimeÇarş. Haz. 12, 2013 12:41 pm

Şimdi öncelikle hikaye yazmak ciddi bir iştir demek istiyorum .
Gerçekten öyledir 
Ben on yaşından beri yazıyorum, son bir aç yıldır bu hale geldim.
Yazmak için doğal bir yetenek gerekse de , esasında çok yazan iyi yazar 
Bu sık altında size belirli kurallar vererek yazmanızı sağlayacağım 
Tabiki yazıyorsunuz ama aha mantikli düzgün yazmanız için çabam.

Ders isimleri belirtilecek ve derse katılanlara pm atılacak 
Adım adım görülecek ve ben her ders size,
Bir konu 
Yazış şekli
Belirli karakterler 
Kısıtlama 
Ve her ders üstünde durulacak noktayı vereceğim 
Derse katılanlar bunlara uyarak örnekler yazacaklar 
Doğru bir hikaye çıkana kadar öğrencilik sürecek 
Emin olursam rutbeyi alırsınız 

Zor ama zevkli olacak

Rütbe için katılım :
-seymaalan 
-StylesFan 
-lightweight 
-Grenade 

Dışı katılım :
-gamze.
-kingmathers.

En son Lullaby* tarafından Cuma Haz. 28, 2013 9:49 am tarihinde değiştirildi, toplamda 18 kere değiştirildi
http://dylanobrien.turkforumpro.com/
Lullaby*
Yazar
Yazar
Lullaby*

Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  7uke3n0/5000Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Vbjs  (0/5000)
Rep Seviyesi:
Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Tjpp2500/5000Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Vbjs  (500/5000)
MesajKonu: Geri: Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak    Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Icon_minitimeÇarş. Haz. 12, 2013 12:48 pm

katılacaklar buraya katılıyorum derlerse 
beş katılımcı ıle ders başlar muck
Grenade
Ayın Üyesi
Ayın Üyesi
Grenade

İsim : sinem
Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  7uke3n750/5000Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Vbjs  (750/5000)
Rep Seviyesi:
Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Tjpp2760/5000Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Vbjs  (760/5000)
MesajKonu: Geri: Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak    Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Icon_minitimeÇarş. Haz. 12, 2013 1:01 pm

Oo reyiz katiliyorumm
gamze.
Kurucu
Kurucu
gamze.

Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  7uke3n5000/5000Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Vbjs  (5000/5000)
Rep Seviyesi:
Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Tjpp25000/5000Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Vbjs  (5000/5000)
MesajKonu: Geri: Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak    Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Icon_minitimeÇarş. Haz. 12, 2013 1:08 pm

5 kişiden sadece en iyi olanı alsın rütbe naz slşk
Zaten ben rütbe alamam adminim :D
Tamamen öğrenme ve naz ın engin bilgilerinden yararlanmak için burdayım kıt bir öğrenci olabilirim belki bilmiyorum
Bende varım dsşflk
http://www.demiselena.1talk.net
seymaalan
Yazar
Yazar
seymaalan

İsim : Şeyma
Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  7uke3n0/0Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Vbjs  (0/0)
Rep Seviyesi:
Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Tjpp20/0Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Vbjs  (0/0)
MesajKonu: Geri: Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak    Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Icon_minitimeÇarş. Haz. 12, 2013 1:11 pm

Bende varım :DD
Lullaby*
Yazar
Yazar
Lullaby*

Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Rep Seviyesi:
MesajKonu: Geri: Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak    Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Icon_minitimeÇarş. Haz. 12, 2013 1:15 pm

abim katılım ve yazmak da önemli rütbe kadar
gamze.
Kurucu
Kurucu
gamze.

Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  7uke3n5000/5000Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Vbjs  (5000/5000)
Rep Seviyesi:
Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Tjpp25000/5000Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Vbjs  (5000/5000)
MesajKonu: Geri: Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak    Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Icon_minitimeÇarş. Haz. 12, 2013 1:19 pm

Kesinlikle hocam
Hazel
Yönetici
Yönetici
Hazel

İsim : Bensu
Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  7uke3n4000/5000Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Vbjs  (4000/5000)
Rep Seviyesi:
Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Tjpp23000/5000Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Vbjs  (3000/5000)
MesajKonu: Geri: Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak    Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Icon_minitimeÇarş. Haz. 12, 2013 1:57 pm

Katılim ajdhsjd
Chelsea
Yazar
Yazar
Chelsea

İsim : Dilara
Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  7uke3n0/0Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Vbjs  (0/0)
Rep Seviyesi:
Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Tjpp2125/5000Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Vbjs  (125/5000)
MesajKonu: Geri: Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak    Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Icon_minitimeÇarş. Haz. 12, 2013 2:15 pm

Nazım varsa, ben de varım, beni de Gamze'nin olduğu gruba ekle :DD
gamze.
Kurucu
Kurucu
gamze.

Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Rep Seviyesi:
MesajKonu: Geri: Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak    Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Icon_minitimeÇarş. Haz. 12, 2013 2:19 pm

Kanka senin ayrı konu açman gerekiyor sen zaten yazarsın :D
Chelsea
Yazar
Yazar
Chelsea

Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Rep Seviyesi:
Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Tjpp2125/5000Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Vbjs  (125/5000)
MesajKonu: Geri: Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak    Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Icon_minitimeÇarş. Haz. 12, 2013 2:21 pm

Açıcam olm pc'ye geçince, belki ben de bişeyler öğrencem :DD
gamze.
Kurucu
Kurucu
gamze.

Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Rep Seviyesi:
MesajKonu: Geri: Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak    Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Icon_minitimeÇarş. Haz. 12, 2013 2:42 pm

Ha tamam :D
Adelia
Çevirmen
Çevirmen
Adelia

İsim : Selen*
Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Rep Seviyesi:
Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Tjpp2250/5000Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Vbjs  (250/5000)
MesajKonu: Geri: Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak    Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Icon_minitimeÇarş. Haz. 12, 2013 2:46 pm

sanırım bende katılıyorum
StylesFan.
Moderatör
Moderatör
StylesFan.

İsim : Zeynep N.
Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Rep Seviyesi:
Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Tjpp2562/5000Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Vbjs  (562/5000)
MesajKonu: Geri: Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak    Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Icon_minitimeÇarş. Haz. 12, 2013 2:52 pm

Katılıyorum ^^ . Gerçi ben evde yazıyorum ama x3 . Bakalım neler öğrenecez :D .
Lullaby*
Yazar
Yazar
Lullaby*

Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Rep Seviyesi:
MesajKonu: Geri: Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak    Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Icon_minitimeÇarş. Haz. 12, 2013 3:27 pm

Ders -1-

# Karakter Oluşturma Ve Renk Kullanımı #

Eğer betimleme üzerine bir hikaye yazmıyorsanız, karakter oluşturmanız gerekir.
İyi hikayede karakter kafaya göre olusturulmaz.
Her karakterin bir rengi vardır .

-Kırmızı : Kırmızı karakterdeki insan yapıyorsanız bu "gergin ,agresif ,sinirli, hırslı ,şehvetli " olduğu anlamına gelir .Ve karakterin giyinis tarzı, hareketleri buna goredir .
Türkçe hikaye yazımında isimle yabancı hikâye yazımında soyadla bunu belirtebilirsiniz .

Örnek : 
Türkçe hikaye .
Alev : Siyah gür saçlı, uzun tırnaklı ve kırmızı ruju severdi Alev. Çabuk sinirlenir ve asla yenilmek istemezdi . Yüzünde sinir bozucu seksi bir gülümsemesi olurdu ve herkesi parmağında oynatirdi .

Yabancı hikaye.
Bay Jekyll : İyi bir doktordu Bay Jekyll. Ama her aman sırtındaki kamburda bir hile taşırdı .Yaptığı ilaçlar insanları deliye cevirebilirdi .Siyah saçlarının arasındaki beyaz tutam onun stresini dışarı vururdu .

-Mavi : Mavi karakterdeki insanlar genellikle "mutlu ,huzurlu ,rahat" olurlar .Yine isimle belli olur .

Örnek :
Türkçe hikayede : 
Murat : Turuncu saçları ve mavi-gri gözleriyle Murat her aman vurdumduymaz olarak bilinirdi.Her şeye olur der ve içinizi ısıtan gülümsemesi ile insanları mutlu ederdi .

Yabancı hikayede .
Jeremy : Genç ve mutlu bir adamdı Jeremy ,hızı ve kızı severdi .Asi olsa a ortamı bulduğu zaman tatlı biri olup çıkardı .

-Turuncu : Turuncu insanlar "enerjik" olurlar . İsimden belli olur.

Örnek :
Türkçe hikayede .
Zeynep : Zeynep hiperaktif oluşu ile bilinirdi .Saçını dağınık şekilde toplar ve makyaji çok az yapardi .Herkes içinde mutlu görünürdü ve gülmeyi severdi .

Yabancı hikayede . Kısa ve tatlı isimler seciniz .
Nina : Minik burnu, ufak boyu ,zayıf vücudu ile minyon ve eğlenceli bir kızdı .Erkekler onu severdi o a partileri...

-Siyah : Kötülüğün değil karamsarligin rengidir ."psikoz hastalar ,Karamsar kisiler " de kullanılır .İsimden belli olur ,genelde ağır isimleri vardır.

Örnek :
Türkçe hikayede .
Devrim : Devrim'in sesi pek çıkmazdı ,babasının öldüğü günü asla unutmamıştı .O genelde resim çizerdi ve karanlık dünyası burada belli olurdu .

Yabancı hikayede .
Robert : Psikologundan geçer notu asla alamadı ,asla gulemedi ve asla konuşmadı .Çünkü insanlar gereksizdi .

Ve ger renkler de böyledir .Renge baktiginizda duygusunu gorebilirsiniz .Eğer karakterinizi rengine göre yazarsanız daha kararlı karakterler yaratirsiniz .
Ayrıca tutarlı olmanız gerekir .Bir karakteri turuncu başlatıp pat diye siyaha ceviremezsiniz .Ortaya kötü bir renk çıkar ve asıl siyahı mahveder.
Renk kompozisyonları her karakterin bir duygusu olması ve hikayede birçok duygu olması içindir . Dikkate alınız .

ÖDEV :

Size üç isim, üç renk vereceğim. Ve size uygun gelen isimle rengi birleştirip üçer cümlelik karakter tahlili yazacaksınız .Geri planını siz koyun. Pat diye olayı değil, karakteri verin. Tarzını ,konuşmasını ya da hareketlerini verin. Ve tek kelime ile neden olduğunu söyleyin .Ahmet böyle oldu çünkü ailesi yüzünden gibi.
Tıpkı benim örneklerim gibi olsun.

-Kırmızı ,siyah , turuncu 

-Bay Hyde , Cliff ve Adnan 

Söz sizde...
StylesFan.
Moderatör
Moderatör
StylesFan.

İsim : Zeynep N.
Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Rep Seviyesi:
Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Tjpp2562/5000Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Vbjs  (562/5000)
MesajKonu: Geri: Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak    Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Icon_minitimeÇarş. Haz. 12, 2013 3:35 pm

Karakter oluşturmaya hiç renk kısmından bakmamıştım bu ilginç bir bilgi oldu :D . En yakın zamanda ödevi yollarım öğretmenim -hehe- ^^ .
Lullaby*
Yazar
Yazar
Lullaby*

Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Rep Seviyesi:
MesajKonu: Geri: Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak    Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Icon_minitimeÇarş. Haz. 12, 2013 3:36 pm

ödev teslim konusu aciyorum
Adelia
Çevirmen
Çevirmen
Adelia

İsim : Selen*
Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Rep Seviyesi:
Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Tjpp2250/5000Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Vbjs  (250/5000)
MesajKonu: Geri: Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak    Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Icon_minitimeÇarş. Haz. 12, 2013 3:45 pm

ya ben anlamadım her 3 renktenn 3 karakter mi yazacağız? ne zamana kadar?
Lullaby*
Yazar
Yazar
Lullaby*

Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Rep Seviyesi:
MesajKonu: Geri: Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak    Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Icon_minitimeÇarş. Haz. 12, 2013 3:49 pm

yok hayır her renge bir karakter 
yani iki yabancı bir turk karakter olacak 

en ısa zamana insallah
Grenade
Ayın Üyesi
Ayın Üyesi
Grenade

İsim : sinem
Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  7uke3n750/5000Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Vbjs  (750/5000)
Rep Seviyesi:
Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Tjpp2760/5000Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Vbjs  (760/5000)
MesajKonu: Geri: Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak    Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Icon_minitimeÇarş. Haz. 12, 2013 4:13 pm

Odev teslimin bi suresi varmi suan trendeyim
gamze.
Kurucu
Kurucu
gamze.

Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Rep Seviyesi:
MesajKonu: Geri: Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak    Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Icon_minitimeÇarş. Haz. 12, 2013 4:18 pm

Ay ben ödevimi eksik verdim sınıfta kalcam
Chelsea
Yazar
Yazar
Chelsea

Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Rep Seviyesi:
MesajKonu: Geri: Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak    Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Icon_minitimeÇarş. Haz. 12, 2013 5:21 pm

Pc'ye geçince ödevimi teslim edeceğiiim
eowyn.
Moderatör
Moderatör
eowyn.

İsim : duygu
Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  7uke3n2050/5000Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Vbjs  (2050/5000)
Rep Seviyesi:
Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Tjpp22500/5000Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Vbjs  (2500/5000)
MesajKonu: Geri: Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak    Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Icon_minitimeÇarş. Haz. 12, 2013 5:48 pm

Rütbe için katılıyorum beybiler o.o
BornToDie#
What Makes You Beatiful
What Makes You Beatiful
BornToDie#

İsim : Beyza
Kadın

MesajKonu: Geri: Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak    Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Icon_minitimeÇarş. Haz. 12, 2013 5:49 pm

konuyu şimdi gördüm
ben de rütbe için katılmak istiyorum :)

En son BornToDie# tarafından Çarş. Haz. 12, 2013 5:51 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : mesaj iki kere gönderildi)
Lullaby*
Yazar
Yazar
Lullaby*

Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Rep Seviyesi:
MesajKonu: Geri: Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak    Lullaby *  İle Adım Adım Hikaye Yazmak  Icon_minitimePerş. Haz. 13, 2013 8:04 am

en kısa zamanda ödevleri istiyorum 
bugun icinde mesela 
şimdilik üç kisi yaptı 
ama listeye bak ağla

Lullaby * İle Adım Adım Hikaye Yazmak
1 sayfadaki 5 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
 Similar topics
-
» Lullaby* Hikaye Dersi Ödev Teslim
» Şiir ve Hikaye yazmak
» Hadi beraber hikaye yazalım! -kingmathers, Ders1