Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapı*GaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Aşk Kehaneti-2. Bölüm

+4
Hazel
gamze.
harrylove
seymaalan
8 posters
YazarMesaj
seymaalan
Yazar
Yazar
seymaalan

İsim : Şeyma
Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Aşk Kehaneti-2. Bölüm 7uke3n0/0Aşk Kehaneti-2. Bölüm Vbjs  (0/0)
Rep Seviyesi:
Aşk Kehaneti-2. Bölüm Tjpp20/0Aşk Kehaneti-2. Bölüm Vbjs  (0/0)
Uyarı Seviyesi: 0
Aşk Kehaneti-2. Bölüm Empty
MesajKonu: Aşk Kehaneti-Tanıtım   Aşk Kehaneti-2. Bölüm Icon_minitimeC.tesi Tem. 06, 2013 6:33 pm

--AŞK KEHANETİ--

Deniz
Aşk Kehaneti-2. Bölüm Tumblr_mjf828SdtF1s26btqo3_250
Hikayemizin asıl kızı. Bir oduna aşık oldu ama şans bu yaz ondan yana! Son derece sevimli, tatlı, enerjik ve her türlü gülebilen bir kız. Canından çok sevdiği 3 arkadaşı var. Lise 2'ye geçti. Dersleri de çok iyi.

Eski Caner
Aşk Kehaneti-2. Bölüm Tumblr_moxilbVGwo1r9alj8o4_250
Deniz'in aşık olduğu odun çocuk. Odun diyorum. Çünkü: Deniz'i görmezden geldi. Bu yaz ne büyük bir odunluk yaptığını fark etti ama çok geç odun çocuk! Sevimli ve sempatik biri o da Lise 2'ye geçti. Derslerde o kadar da şanslı değil.

Yeni Caner
Aşk Kehaneti-2. Bölüm Tumblr_mo2u03vODv1sub8t8o2_250
Masmavi gözler ve sarı saç! Çekilin yoldan Yeni Caner geliyor. Aslen Alman. İlk görüşte Deniz'e aşık oldu. Ama bir türlü ona açılamıyor. Deniz'le harika zamanlar geçirecekler.

Özge
Aşk Kehaneti-2. Bölüm Tumblr_inline_mo27l4kocj1qz4rgp
Deniz'in en yakın arkadaşı. Deniz'e gülmeyi o öğretti denebilir. Grubun neşe kaynağı ve deli dolusu. O da hepsi gibi Lise 2'ye geçti. Dersleri de hiç fena sayılmaz.

Simay
Aşk Kehaneti-2. Bölüm Tumblr_inline_mlk7oqJlLi1rqhv55
O da Deniz'in o üç sevdiği arkadaşından biri. Grubun en en çılgını. Hatta bir ara kimseyi dinlemeyip saçını turkuaza boyattı. Ama en sonunda insanların ona uzaylı gibi bakmasından bıktı ve pes etti. Ona sorarsanız 'dersler niye var?'

İrem
Aşk Kehaneti-2. Bölüm Tumblr_mo4y2mdczW1srxju6o3_r1_250
Deniz'in 'Ruh Öküzü'. Grubun en kız olanı. Evet, sanırım onu en iyi tanımlayan cümle bu : En kız olan. Çünkü: Bir kızda hangi özellikler bulunması gerekiyorsa onda var. Alışveriş tutkusu, kuaför ile rahatlama, makyaj, her yakışıklıya ağzı açık bakma vs. vs. Ama şu bir gerçek ki çok sevimli! Ha birde unutmamak gerek: Fal hayatının bir parçası

Aşk Kehaneti-2. Bölüm Tumblr_moxxz24lsN1rkf2rso1_500

Okunması gerek:
harrylove
Gotta Be You
Gotta Be You
harrylove

İsim : Selin
Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Rep Seviyesi:
MesajKonu: Geri: Aşk Kehaneti-2. Bölüm   Aşk Kehaneti-2. Bölüm Icon_minitimeC.tesi Tem. 06, 2013 6:51 pm

yeni caner eski caner olayını çaktım kanka bi de Deniz ve Özge yi yiyebilir miyim allahım tiplerine öldüğüm devam et canısı
seymaalan
Yazar
Yazar
seymaalan

Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Rep Seviyesi:
MesajKonu: Geri: Aşk Kehaneti-2. Bölüm   Aşk Kehaneti-2. Bölüm Icon_minitimeC.tesi Tem. 06, 2013 7:39 pm

Yiyebilirsin canım yemeye açıktırlar
1 yorumcuktan sonra devam :D
gamze.
Kurucu
Kurucu
gamze.

Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Aşk Kehaneti-2. Bölüm 7uke3n5000/5000Aşk Kehaneti-2. Bölüm Vbjs  (5000/5000)
Rep Seviyesi:
Aşk Kehaneti-2. Bölüm Tjpp25000/5000Aşk Kehaneti-2. Bölüm Vbjs  (5000/5000)
MesajKonu: Geri: Aşk Kehaneti-2. Bölüm   Aşk Kehaneti-2. Bölüm Icon_minitimeC.tesi Tem. 06, 2013 7:56 pm

Yeni caner eski caner derken :D 
eski caneri sevdim ldşkgldşsg
http://www.demiselena.1talk.net
Hazel
Yönetici
Yönetici
Hazel

İsim : Bensu
Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Aşk Kehaneti-2. Bölüm 7uke3n4000/5000Aşk Kehaneti-2. Bölüm Vbjs  (4000/5000)
Rep Seviyesi:
Aşk Kehaneti-2. Bölüm Tjpp23000/5000Aşk Kehaneti-2. Bölüm Vbjs  (3000/5000)
MesajKonu: Geri: Aşk Kehaneti-2. Bölüm   Aşk Kehaneti-2. Bölüm Icon_minitimeC.tesi Tem. 06, 2013 8:47 pm

Sevdim devaam :D
seymaalan
Yazar
Yazar
seymaalan

Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Rep Seviyesi:
MesajKonu: Geri: Aşk Kehaneti-2. Bölüm   Aşk Kehaneti-2. Bölüm Icon_minitimePaz Tem. 07, 2013 9:39 am

1. Bölüm:
Adım Caner

Aşk Kehaneti-2. Bölüm Tumblr_mpii1fm2cG1r2kir1o1_500

“Siz bir tanesiniz!” 
diyerek çığlık atıp önce anneme sonra babama sarıldım. Annem ve babam bugün öğlen saat 12’de, yani bir saat sonra, teyzemlere gitmek için yola çıkacaklar. Ama ben annem ve babamdan evde kalıp kızları bize çağırmak için izin aldım ve teyzemlere gitmiyorum! İşte şu anda dünya’nın en mutlusu benim.
“Ama…” diye söze başladı annem. Yine kural sayacaktı anlaşılan
“Ama yarın sabah saat 11 de evde olacağız ve o zaman evde bir tane bile kız görmek istemiyorum. Ayrıca alt ve üst komşulardan şikâyet gelmeyecek”
Sırıttım ve “Aman anne, bunlar mı dertlerin? Zaten sadece 3 arkadaşımı çağıracağım. Alt kat zaten boş. Üstten de şikayet gelmez merak etme, biz öyle gürültülü bir şey yapmayacağız”
Ama annemin yüzünden endişe gitmiyordu. Yine de
“Tamam o zaman” dedi
“Siz bir tanesiniz” dedim ve masadan kalkıp koşarak ikisine de birden sarıldım.
“Dur kız boğacaksın bizi” Bunu söyleyen babamdı.
Daha sonra da hoplaya zıplaya odama gittim. Özge’ye müjdeyi vermek için sabırsızlanıyordum. Odama girdim ve kapımı kapattım hemen Özge’yi aradım.
“Alo?” dedi karşıdan uykulu bir ses
“Uyansana uykucu!” dedim gülerek
“Oğlum saat 11 ve biz yaz tatilindeyiz. Asıl sen bu saatte ayakta ne geziyorsun?”
“Of aman Özge. Sana müjdelerim var!”
“Neymiş o?” dedi. Sesinin biraz açıldığını fark ettim. Ah her zamanki meraklı Özge’ydi işte.
“Annem ve babam teyzemlere gidiyor. Bense sizleri akşam yatıya çağırmaya izin aldım!”
“İnanmıyorum!” deyip bir çığlık attı Özge. Elimde olmadan kıkırdadım.
“Hadi ara kızlara da söyle. Bu zevki sana armağan ediyorum” dedim. Bayılırdı böyle işlere Özge.
“İnanmıyorum Deniz! Ne yani biz şimdi akşam yatıya size geleceğiz ve evde kimse olmayacak, sadece biz olacağız öyle mi?”
“Aferin konuyu iyi anlamışsın canım. Şimdi kızları ara annemgil çıkmadan önce sana mesaj atarım bizim eve gelirsin. Tamam?”
“Çok öptüm. Hadi bay” dedi ve Özge telefonu kapattı. Her zamanki aceleci Özge.
----------------------------
Annemgil gittikten 10 dk sonra hemen zil çaldı. Kapıyı açtığımda karşımda Özge’yi buldum. Elinde de seyahat çantası.
“Gireyim mi içeri?” dedi.
“Tabii” dedim ve içeri aldım.
“Vay be, ev 1 günlük bizim yani!”
Evet anlamında kafamı salladım. Bu arada da antrede dolanıyorduk.
“İyi zıplayabilir miyiz? Alt katınız falan boş mu?” dedi Özge. Güldüm.
“Bir espri yapmadan durmayacaksın değil mi? Ama evet alt katımız boş. Almancılar varmış da hala gelmediler”
“Vuhuu iyi o zaman. Neyse kızlara saat 1’de gelmelerini söyledim.”
“Hadi o zaman gel bir şeyler alalım marketten” dedim.
Merdivenlerden kahkahalarla indik. Komşuları rahatsız edebilirdik ama kimin umurunda?
Dışarı çıktığımızda kapının önünde siyah bir jeep’in durduğunu gördük.
“Sizin apartmanda bayağı zengin ha” dedi Özge.
Tam biz kapıdan çıkınca jeep’in ön kapısı açıldı ve hafif sarı saçlı, yaşlı –yaşlı dediğime bakmayın babam yaşında- bir adam indi.
“Allah’ım sana şükürler olsun” diyerek ellerini yukarı kaldırdı. Bizse şaşkınlıkla kapının önünde duruyorduk. Adam bize doğru hızlıca geldi.
“Kızlar,  Almanya’dan geliyoruz. Anahtar eşimde kaldı o da markete gitmişti. Biz on dakikadır şu kapıdan birinin çıkmasını bekliyorduk.”
Ne diyeceğimi bilemedim sadece gülümsedim, Özge ise şaşkınlıkla bir adama bir bana bakıyordu. Adam hemen arabaya gidip arabadan birini çağırdı ve arabadan biri indi. Aman Tanrım! Sarı saçlı, mavi gözlü, 1-70 boylarında taş gibi bir çocuk inmişti arabadan. Özge ağzı açık bir şekilde çocuğa bakıyordu. Bense daha fazla rezil olmamak için bir an önce gitmek istiyordum. Hemen cebimden anahtarı çıkartarak kapıyı tekrar açtım ve adama:
“Ben kapıyı açtım. İyi günler” dedim ve Özge’yi kolundan çekerek yürütmeye çalışıyordum.
“Çok teşekkürler” dedi adam ve minnetle bize baktı. “Ha bu arada, seni hiç burada görmemiştim yeni misiniz?”
“Yaklaşık 3 hafta önce taşındık. Sizin üst katınızda oturuyoruz” dedim ve yine Özge’yi çekerek yürümeye çalıştım. Adamlar içeri girdiğinde biz apartman bahçesinden anca çıkmıştık
“Ne çocuktu ama…” dedi Özge
“Özge yürüsene, saat 12.30 olmuş. Kızlar kapıda kalmasın” dedim. Ne çocuk hakkında ne de adam hakkında konuşmak istiyordum.
“Deniz, tam senin tipin. Sarı saç, mavi göz…”
“Ya o değil de biz onlar geldiğine göre fazla koşturamayacağız” diyerek tekrar konuyu değiştirmeye çalıştım.
“Deniz! Alt katına taş gibi bir çocuk gelmiş. Senin derdin koşturmak. Bu çocukla kesinlikle konuşmalısın. Nasıl da bakakaldın öyle”
“Seninkinin yanında benim bakmam bir hiç kalır” dedim. Daha fazla konuşmak istemiyordum o yüzden susma kararı aldım ve adımlarımı hızlandırdım.
“Ya tabi senin aklın o salak Caner’de” dedi Özge. İsmi duyunca bir şekil oldum. Sanki bir anda içimde bir fırtına başlamış gibiydi. Ama cevap vermedim.
Özge cevap vermediğimi görünce kızdığımı anladı ve sustu.
“Ya…tamam… özür dilerim. Ben sadece şaka yapıyordum” dedi o incecik sesiyle
“Önemi yok” dedim. Sonuçta arkadaşımdı değil mi? Daha sonra Özge yine, benim doğa üstü güç olarak saydığım konuyu unutturma pozisyonuna geçti ve hemen havadaki o soğukluk dağıldı”
--------
Eve geldiğimizde kızların hepsi kapıdaydı.
“Nerde kaldınız be” diye yakındı İrem. Simay her zamanki gibi sarı saçlarını önüne atmış sakin bir şekilde oturuyordu.
“Özür dileriz kızlar. Hepsi Özge’nin suçu” dedim kıkırdayarak
“Hadi ya!” dedi Özge “O adamları ben mi koydum oraya! Tabi siz bombayı bilmiyorsunuz” dedi Özge. Anlaşılan kızlara o çocuğu anlatmak için can atıyordu. Cebimden anahtarı çıkardım ve kapıyı açtım.
1 saat sonra oturma odasında hepimiz ayrı bir yerlere yayılmış, Özge’nin çocuğu anlatmasını dinliyorduk. Bende zihnimde o anı canlandırıyordum.
Özge’nin anlatması bitince ilk konuşan Simay oldu.
“Kesinlikle benim tarzım değil ama sana uyar Deniz”
“Ben bu çocuğu merak ettim şimdi” dedi İrem, o da benim gibi gözlerini tavana dikmişti.
“Neyse boş verin erkekleri falan da ben televizyonu internete bağlayım Harry Potter izleyelim.” Dedim. Bu cümlem herkeste bir hareketlilik yarattı.
 .
2 saat sonra tam filmin ortasında zil çaldı. Filmi durdurup kapıya bakmaya gidiyorken İrem benden önce yerinden fırladı ve geri döndü. Çok çevik bir kız.
“Deniz! Kapıda çok taş bir çocuk var. Yoksa bu 'o' mu?”
Hepsinin de gözleri bana merakla baktı.
“Tamam ben kapıya bakmaya gidiyorum. Sakın beni rezil etmeyin.” Dedim ve üstümü düzeltip kapıyı açtım. İrem doğru bilmişti. Bu 'o' çocuktu
“Selam” dedi sevecenlikle.
Yüzüme aptal bir gülümseme yapıştırıp “Selam” dedim.
“Ben aşağıdaki çocuk. Eve yıldız tornavida lazım da var mı?” dedi.
“Şey…” dedim. O hiç susmayan iç sesim konuşmaya başlamıştı ‘Konuşsana geri zekalı!’ 
“Ben tornavidalardan falan anlamıyorum da sana tamir sandığını getireyim, kendin al. Olur mu?” dedim
Çocuk ‘Evet’ anlamında başını salladı ve ben neredeyse uçar bir hızla balkona çıkıp balkondan tamir sandığını kaptığım gibi çocuğum yanına gelmiştim. Sandığı yere koydum ve:
“Hangisiyse al” dedim. Bana gülümseyip sandığı açtı ve başını sandığa gömdü. Bende o arada çocuğu iyice inceleme fırsatı buldum.
“Hah! İşte bu.” Dedi. Aptalca sırıttım. Yine iç sesim konuşmaya başladı ‘Adam gibi davransana!’
“Bunları öğrensen iyi olur çok lazımlar” dedi ve sandığı kapattı. “Teşekkürler”
“Rica ederim” Çocuk tam merdivenin oraya gelmişti ki geri döndü ve:
“Bu arada adım Caner.” Yine o isim. Lanet olsun! Neden hep böyleler beni bulur. 
‘Çocuk senden cevap bekliyor’ dedi iç sesim.
“Bende Deniz. Tanıştığıma memnun oldum.”
Çocuk tekrar gülümseyip aşağı indi. Bende çantayı alıp yavaşça kapıyı kapattım. Cümlesi kulaklarımda yankılanıyordu. 
‘Adım Caner’… ‘Adım Caner’
Sandığı geri yerine bırakıp kızların yanına geldim. Hepside sus pus olup bizim konuşmamızı dinlemişti.
“Adı neymiş?” dedi Özge merakla. Anlaşılan son kısmı duymamışlardı.

“Caner” dedim.

Grenade
Ayın Üyesi
Ayın Üyesi
Grenade

İsim : sinem
Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Aşk Kehaneti-2. Bölüm 7uke3n750/5000Aşk Kehaneti-2. Bölüm Vbjs  (750/5000)
Rep Seviyesi:
Aşk Kehaneti-2. Bölüm Tjpp2760/5000Aşk Kehaneti-2. Bölüm Vbjs  (760/5000)
MesajKonu: Geri: Aşk Kehaneti-2. Bölüm   Aşk Kehaneti-2. Bölüm Icon_minitimePaz Tem. 07, 2013 10:00 am

Tanıtım ve ılk bolum cok ıyı olmus canım,devam:D
seymaalan
Yazar
Yazar
seymaalan

Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Rep Seviyesi:
MesajKonu: Geri: Aşk Kehaneti-2. Bölüm   Aşk Kehaneti-2. Bölüm Icon_minitimePaz Tem. 07, 2013 10:44 am

Teşekkürlerr ^^
Chelsea
Yazar
Yazar
Chelsea

İsim : Dilara
Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Rep Seviyesi:
Aşk Kehaneti-2. Bölüm Tjpp2125/5000Aşk Kehaneti-2. Bölüm Vbjs  (125/5000)
MesajKonu: Geri: Aşk Kehaneti-2. Bölüm   Aşk Kehaneti-2. Bölüm Icon_minitimePaz Tem. 07, 2013 6:25 pm

Devam knkm
harrylove
Gotta Be You
Gotta Be You
harrylove

İsim : Selin
Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Rep Seviyesi:
MesajKonu: Geri: Aşk Kehaneti-2. Bölüm   Aşk Kehaneti-2. Bölüm Icon_minitimePtsi Tem. 08, 2013 9:22 am

çok güzel devam
seymaalan
Yazar
Yazar
seymaalan

Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Rep Seviyesi:
MesajKonu: Geri: Aşk Kehaneti-2. Bölüm   Aşk Kehaneti-2. Bölüm Icon_minitimePtsi Tem. 08, 2013 4:12 pm

Teşekkürler beybiler :D 
Yarın ya da bu akşam yazacağım ne zaman koyarım bilmem :D
seymaalan
Yazar
Yazar
seymaalan

Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Rep Seviyesi:
MesajKonu: Geri: Aşk Kehaneti-2. Bölüm   Aşk Kehaneti-2. Bölüm Icon_minitimeCuma Tem. 12, 2013 12:50 pm

KEHANET YAZILIYOR

Aşk Kehaneti-2. Bölüm Tumblr_ml3t8cMjBO1rbuye9o1_500

“Caner”
İsim duyulunca havada yine bir soğukluk esti. Tabii ki buradaki herkes okuldan Caner’i sevdiğimi biliyordu. Uzun süren bu sessizliği bu sefer İrem bozdu:
“Deniz çabuk bana bir kâğıt bir de kalem getir. Kehanet yazacağım”
İrem’in yüzüne anlamadım der gibi baktım. Ama o, ısrarcı gözlerini benim üzerime dikti. Bende koşarak odamdan bir kağıt kalem alıp geldim.
“Ne kehanetiymiş bu?” dedi Simay
“Aşk Kehaneti” diyerek şehvetle yanıtladı İrem.
“Aman kızlar. Kendi kendinize gelin güvey oluyorsunuz!” dedim.
“Bırakında kız yazsın” dedi Özge. Biz de bir köşeye çekilip İrem’in sağa sola bakıp bir şeyler yazıp silmesini izledik ve yaklaşık 10 dakika boyunca hiç konuşmadan öyle sessizce oturduk ta ki İrem, “Bitti!” diye bağırana kadar. Hemen İrem’in yanına koştum. Sonuçta bana yazılıyordu değil mi? İrem kağıdı bana uzattı. Kağıtta aynen şöyle yazıyordu:

Geldi yenisi
Gitti eskisi
Düştü okula bomba gibi
Kollasın kendini eskisi

Yazıyı okuyunca bir kahkaha attım. Sonra bir anda ciddileştim.
“İrem bu sefer cidden uçmuşun. Çocuk okula falan gelmeyecek. Sadece bu yazlık buradalar anlıyor musun? Kendi kendinize gelin güvey oluyorsunuz, cidden ya”
“Hişşt” diyerek araya girdi Simay. “Deniz ne oluyor sana böyle? Kehanet bu. Adı üstünde Ke-ha-net. Gelecekte olacaklar önceden yazılır. Eğleniyoruz burada öyle ciddiye niye biniyorsun?”
Cevap vermedim. Haklıydı Simay. 2 erkek için tek arkadaşlarımla kavga mı edecektim?
“Tamam. Deniz hatasını anladı” dedi Özge durgun bir sesle. Bir cevap vermem gerektiğini düşündüm ve:
“Bakın kızlar. Özür dilerim. Yani kendi kendinize gelin güvey olmanıza sinirlendim. Eski-yeni olayını kabul ediyorum. Zaten adların karışmaması için bir şey yapmamız gerekiyordu. Ama bu yeni çocukla ilgili daha hiçbir şey olmadı unutmayın” dedim.
İrem eline kalemi aldı ve hala elimde olan kağıdı elimden çekti. Kağıdın en üstüne büyük harflerle
‘AŞK KEHANETİ’
Yazdı. “Bunu sakla olur mu? Bak ben ciddiyim. Bunu sakla” dedi İrem.
“Tamam” dedim.
--------
Kızlar gitmişti. Bende odamda öylece oturmuş, mantar panoma astığım İrem’in kehanetine boş boş bakıyordum. Acaba olabilir miydi? Yani o çocuğu sevip, Eski Caner’i bırakabilir miydim? Yine o hiç susmayan iç sesim konuşmaya başladı.
‘Tam hayallerindeki çocuk ama değil mi?’
“Sen sussana!” diye cevap verdim. Ama iç sesim beni dinlemeyip konuşmaya devam etti:
‘Neden istemiyorsun? Neden kabullenmek istemiyorsun bu çocuğu?’
Kafamı anlamsızca salladım.
‘Bak ben söyleyeyim: Ona ihanet edeceğini düşünüyorsun. Ama kabullen, kızların yeni çocuğa yaptığı gibi sende o eski Caner’e gelin güvey oldun’
“Çok sağol ya!” diyerek cevap verdim. Sonra ne yaptığımın farkına vardım. Kendi iç sesimle konuşuyordum. Gören herhalde beni deli sanardı. Elimdeki ayıcığı yatağıma attım ve odamdan çıktım. Odamdan çıkar çıkmaz annemin sesini duydum:
“Deniiz!”
Gülerek mutfağa geçtim. “Efendim?”
“2 ekmek alıversene bi kızım ya. Hadi canım”
Tekrar güldüm. “Ya anne, adamı odadan çıktığına pişman ediyorsun”
“Hadi, hadi nazlanma. Yoksa akşama hiçbir şey yiyemeyiz.”
“Peki” dedim. Ama isteksizce gitmiyordum. İçimden bir ses dışarı çıkmam gerektiğini söylüyordu.
Masanın üstünden paraları alıp evden çıktım. Converse’mi giydikten sonra daha yeni dinlediğim bir şarkıyı mırıldanarak merdivenlerden inmeye başladım. Daha bir kat inmiştim ki merdivenin kenarında duran bir şapka gözüme çarptı. Bu şapka hep resimlerde gördüğümüz ‘obey’ şapkasıydı. O sırada kapının açıldığını duydum ve yukarı doğru baktığımda Caner’le karşılaştım. Onların kapısının önünde olduğumu fark etmemiştim.
“Ah bende onu almaya geliyordum” dedi elimdeki şapkayı göstererek.
“Merak etme bir şey yapmadım. Sadece incelemeye çalışıyordum” dedim ve şapkayı çocuğa uzattım.
Sarı saçlarını geriye attı ve
“Aslına bakarsan markanın İlluminati’ye ait olduğunu öğrendiğim zaman şapkayı çöpe atmayı bile düşündüm.”
Şaşkınlıkla Caner’e bakarak “İlluminati mi? İlluminati olmayan bir şey kalmadı neredeyse. Böyle güzel bir şapkaya değmez bence”
“Madem çok sevdin. O zaman senin olsun”
“Ne?” dedim “Sa-saçmalama fiyatlarının yüksek olduğunu duymuştum asla kabul edemem. Yo hayır olmaz”
Çocuk gözlerini kısarak bana baktı “Emin misin?”
Kafamı salladım ve “Evet. Dediğim gibi kabul edemem”
“Madem kabul edemezsin o zaman bir günlük sende dursun. İncelemen için” dedi ve göz kırpıp eve girdi.
Bir elimdeki şapkaya bir de az önce Caner’in önünde durduğu kapıya baktım. Sevinçle yerimde zıpladım ve şapkayı kafama taktım. Dışarı çıkıp birkaç fotoğrafımı çektim sonra Özge’yi aradım.
“Alo?”
“Selam Özge. Neler oldu neler!”
Özge cümlemi duyunca biraz neşelendi ve heyecanla “Neler oldu?” dedi.
Bende başladım evden çıkmamdan şu ana kadar olan her şeyi anlattım. Anlatmam bitince Özge:
“İnanmıyorum! Bu çocuk seni dünden sevdi!”
“Hey!” dedim. Böyle şeyler söylemelerine hala sinir oluyordum.
“Tamam be tamam!” dedi Özge hışımla. Ama tekrar o heyecanlı sesi yerine geldi “Hemen kızlara söylemem gerek!” dedi ve yine hiçbir şey demeden kapattı.
Dışarı çıktığımda bakkala gitmem gerektiğini unutup öyle boş boş yürümeye başlamıştım. Ta ki elinde ekmekle, bir çocuk yanımdan geçene kadar. Hızlıca bakkala doğru koştum.
Neyse ki eve geldiğimde annem bir şey demedi. Geç kaldın, neredeydin vs.
Odama geçtim ve şapkayı kafama takarak ayna karşısında pozlar verdim. Daha sonra yatağıma uzanıp hayaller kurmaya başladım. Bir süre sonra fark ettim ki hayallerim yeni çocuğun üzerine olmaya başlamıştı. Yoksa âşık mı olmuştum?
-------
Saat akşam 6 olunca şapkayı elime aldım. Geçen sürede çocuğa bir teşekkür konuşması yapmayı planlamıştım. Tabi heyecanlanmazsam.
Alt kata indim ve derin bir soluk alıp zillerine bastım. Karşımda Caner’i beklerken bir anda karşıma, annesi çıkınca ne yapacağımı bilemedim.
“Iım şey ben Caner’in şapkasını getirmiştim” diyebildim anca.
Kadın sıcacık bir gülümsemeyle yüzüme baktı ve
“Ah, Caner ekmek almaya dışarı çıktı da ben gelince ona veririm. Teşekkürler”
Ne diyeceğimi bilemedim ve gülümsemekle yetindim. Kadında ‘iyi akşamlar’ dedikten sonra kapıyı kapattı. Ayağımı merdivene vurdum ve yukarı çıktım. Aptal durumuna düşmüştüm. Ya da ben öyle sanıyordum. Bunları da Özge’ye söylemeye karar verdim.
&Diana
Yeni Üye
Yeni Üye
&Diana

İsim : Defne
Kadın

MesajKonu: Geri: Aşk Kehaneti-2. Bölüm   Aşk Kehaneti-2. Bölüm Icon_minitimeC.tesi Tem. 27, 2013 5:22 pm

Demek ki neymiş taş gibi çocuklarda ekmek almaya gidiyormuş :D
hikaye gidişatı cidden çok iyi ellerine sağlık :)
seymaalan
Yazar
Yazar
seymaalan

Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Rep Seviyesi:
MesajKonu: Geri: Aşk Kehaneti-2. Bölüm   Aşk Kehaneti-2. Bölüm Icon_minitimePaz Tem. 28, 2013 9:13 am

Teşekkürler <3
 Bir yoruma ihtiyacım vardı başlığı değiştirmek için. :D
Biakarm
Up All Night
Up All Night
Biakarm

İsim : Ebru*
Kadın

Kişisel Sayfa
Kullanıcı Seviyesi:
Rep Seviyesi:
MesajKonu: Geri: Aşk Kehaneti-2. Bölüm   Aşk Kehaneti-2. Bölüm Icon_minitimeÇarş. Ağus. 07, 2013 1:59 pm

vayy set kamkim
döktürmüşün 
çocuk ekmek almaya giderken a.SDFGHJ
nys devam aşk

Aşk Kehaneti-2. Bölüm
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» This Love!-Bölüm 3-Summer.
» KÖKENLER - Bölüm 7
» The Acayips. - Bölüm Bir
» Impossible-2. bölüm~Stay Strong.